Automatisch horloge opwinden en dragen
Heeft uw automatische horloge stilgestaan, wind het dan handmatig op via de kroon: draai de kroon (in de neutrale stand) rustig zo'n 20 tot 30 keer met de klok mee, tot het horloge weer loopt. Zet daarna de tijd goed.
Draagt u het horloge dagelijks en beweegt u voldoende, dan houdt de rotor de veer vanzelf opgewonden. Bij weinig beweging (bureauwerk) kan een automaat toch leeglopen; een keer per dag bijwinden helpt dan.
Kan ik overwinden?
Bij de meeste moderne automaten met glijkoppeling kunt u niet overwinden, de veer "slipt" als hij vol is. Forceer de kroon echter nooit. Voelt de kroon stroef of loopt het horloge steeds slechter, laat het dan nakijken. Meer uitleg leest u bij hoe werkt een automatisch horloge.
Veelgestelde vragen
Hoe vaak moet ik mijn automatische horloge opwinden?
Draagt u het dagelijks en beweegt u genoeg, dan hoeft dat meestal niet. Na stilstand wint u het met de kroon ongeveer 20-30 keer op en zet u de tijd.
Kan ik een automatisch horloge overwinden?
De meeste moderne automaten hebben een slipkoppeling, dus overwinden kan niet. Forceer de kroon nooit; voelt die stroef, laat het horloge dan nakijken.
Uw horloge laten nakijken of repareren?
Meld uw horloge in een paar minuten online aan. U ontvangt vooraf een vrijblijvende prijsopgave en volgt de reparatie in uw eigen account.
Horloge aanmelden